Promujemy bezpieczeństwo!

Nasza szkoła prowadzi wiele działań służących zapobieganiu zjawiskom agresji i przemocy oraz poprawie bezpieczeństwa. W tym celu współpracujemy z różnymi instytucjami, m.in. z KMP w Elblągu. Oto podsumowanie najważniejszych aktywności, które podjęliśmy na ternie naszej szkoły w ostatnim czasie!

13 marca pod patronatem Komendanta Miejskiego Policji Tomasza Piaskowskiego miał miejsce finał międzyszkolnego konkursu wiedzy pt. „Szkoła -TAK, Przemoc -NIE!”. Do rywalizacji przystąpili reprezentanci 11 elbląskich szkół podstawowych. Równolegle w naszej szkole miał miejsce bieg sprawnościowy pod hasłem „Sprawny i bezpieczny”. Uczniowie pod okiem policjantów pokonywali tor przeszkód i odpowiadali na pytania związane z tematyką bezpieczeństwa. Na wręczeniu nagród mieliśmy zaszczyt gościć Wiceprezydenta Elbląga- Michała Missana, Przewodniczącego Komisji Bezpieczeństwa i Spraw Samorządowych- Krzysztofa Konerta oraz Dyrektorów elbląskich placówek oświatowych. Zaszczytne I miejsce w konkursie zdobyła Małgorzata Szyszkowska z SP nr 12, II miejsce otrzymała Adrianna Piątkowska z SP nr 18, III miejsce Mieszko Jurgielewicz z SP nr 21. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

26 marca odbyła się Międzyszkolna Olimpiada pod hasłem „Bezpieczni w ruchu drogowym” zorganizowana we współpracy z KMP w Elblągu. Do rywalizacji przystąpiły czteroosobowe drużyny z elbląskich szkół podstawowych i okolic. We współzawodnictwie wzięli również udział nauczyciele – opiekunowie drużyn. Wykonane przez nich prace zostały nagrodzone przez dzieci punktami. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą o ruchu drogowym. I miejsce zajęła reprezentacja SP nr 9, II miejsce- SP nr 4, III miejsce- SP w Nowakowie. Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za udział w olimpiadzie! Mamy również nadzieję, że uczniowie będą wykorzystywać zdobytą wiedzę w przyszłości, aby na naszych drogach było bezpiecznie.

17 i 18 kwietnia odbyły się spotkania dla rodziców prowadzone przez funkcjonariuszy KMP w Elblągu kom. Wiktora Kaczmarka i asp. szt. Artura Bajorek. Ich tematem było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, agresja oraz przemoc rówieśnicza, a także bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dziękujemy rodzicom za przybycie, a funkcjonariuszom policji za podzielenie się swoim doświadczeniem zawodowym!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogólne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.