Albumy pełne bezpieczeństwa, czyli finał Powiatowego Konkursu Czytelniczo- Plastycznego „Z Polą koniecznie bezpiecznie!”

„Z Polą koniecznie bezpiecznie!” to hasło Powiatowego Konkursu Czytelniczo- Plastycznego zorganizowanego przez naszą szkołę i KMP w Elblągu, którego finał odbył się 8 maja. Konkurs był skierowany do uczniów kl. I-III, a patronat nad nim objął Komendant Miejski Policji w Elblągu. Zadaniem uczestników było wykonanie albumu będącego zbiorem ilustracji do przygód Poli w oparciu o książeczkę kom. Jolanty Sorkowicz pt. „Na ratunek Poli”.

Wszystkie prace, choć różnorodne, miały wspólny mianownik – promowanie bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach w szkole, w domu, na drodze, podczas wypoczynku letniego czy zimowego.

Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić następujące klasy:
I miejsce- kl. I a z SP nr 16 w Elblągu,
II miejsce- ex aequo- kl. I b i III b z SSP nr 3 w Elblągu.

Uczniowie odebrali dyplomy i nagrody z rąk Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu – mł. insp. Tomasza Piaskowskiego, pani Dyrektor SP nr 14 oraz policjantek z Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie: kom. Jolanty Sorkowicz- autorki przygód niesfornej Poli i podinsp. Izabeli Niedźwiedzkiej-Pardeli, które zaszczyciły imprezę swoją obecnością.

Wszyscy laureaci otrzymali vouchery do Kina Światowid na warsztaty „Poznajemy kino”, a zwycięzcy dodatkowo voucher na seans filmowy do Multikina oraz książeczki „Na ratunek Poli” z autografem autorki.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom, a sponsorom, którymi byli Multikino i Kino Światowid dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy!
Mamy nadzieję, że wydarzenie to nie tylko dostarczyło radości i satysfakcji, ale również przyczyniło się do zwiększenia świadomości dotyczącej szeroko rozumianego bezpieczeństwa wśród najmłodszych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogólne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.