Akademia- „Polskie Grudnie; Wydarzenia Grudzień 70 na Wybrzeżu oraz stan wojenny”

Społeczność Szkolna zorganizowała ważną akademię, połączoną z wystawą IPN-u z Gdańska w poniedziałek dnia 17.12.2018r.  Teamtyka wystawy poświęcona jest Wydarzeniom w Elblagu z czasów Grudnia 1970r. Aktualna do zwiedzania do 20. 12.

Podczas akademii mieliśmy zaszczyt gościć reprezentantów elbląskich szkół, uczestników międzyszkolnego konkursu historycznego- „Pragnęli wolnej Polski. Różne oblicza patriotyzmu”. Gościem honorowym uroczystości był Poseł na Sejm RP- Pan Jerzy Wilk, który objął patronat honorowy nad konkursem, ufundował nagrody uczestnikom.

 

 

Gratulujemy lauretaom i wyróżnionym.

Po części artystycznej akademii odbyło się uroczyste wręczanie nagród i dyplomów.

Następnie Pani Dyrektor Barba Pierzyńska- Czujwid uroczyście otworzyła „Szkolną Kapsułę Czasu”- inicjatywę zespołu nauczycieli, do której poszczególne delegacje klas złożyły podziękowania, dokumenty, dyplomy, Listy do Niepodległej, kroniki, fotoalbumy- upamietniajace , jak wspólnie obchodziliśmy 100-lecie Niepodległości.

Dziękujemy bardzo wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom oraz wychowawcom za udział w różnych przedsięwzięciach o charakterze patriotycznym, historycznym  i za kształtowanie postaw młodych obywateli.

Akademię przygotowali uczniowie z klas 5b, 5a, 7a i 7b wraz z opiekunami: Katarzyną Staniszewską, Ewą Wityk i Joanna Rucińską.

Oprawę muzyczną – Cezary Mazurek i Łukasz Pacer,

Oprawę artystyczną- Monika Fabisiak i Aneta Obrębska.

Ocenę prac konkursowych- Ewa Wityk, Katarzyna Staniszewska, Dorota Kamm, Włodzimierz Wawro i Joanna Rucińska.

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii 100- lecie Niepodległości, Ogólne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.