Wydarzenia

ZAPRASZAMY NA NASZ ŚWIETLICOWY FACEBOOK. ZNAJDZIECIE TAM WIELE INTERESUJĄCYCH PROPOZYCJI.

CZTERNASTKA W ELBLĄGU -ŚWIETLICA

SPOTKANIE WIGILIJNO-NOWOROCZNE W ŚWIETLICY POPOŁUDNIOWEJ

     Magię Świąt Bożego Narodzenia można było odczuć 18  grudnia 2019 roku w stołówce szkolnej, gdzie odbyło się spotkanie wigilijno-noworoczne. W tym roku podopieczni świetlicy południowej przygotowali jasełka kukiełkowe. Na przedstawienie zaproszono panią wicedyrektor Anną Konecką oraz rodziców występujących dzieci. Po zakończonym przedstawieniu pani kierownik świetlicy Wiesława Witucka złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne oraz wręczyła dzieciom prezenty.

 

„Smakowite” zajęcia

Świąteczne pierniczki w wykonaniu dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej. Zajęcia bardzo się podobały dzieciom i wprowadziły je w magiczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

 

ANDRZEJKI

Andrzejki, to czas wróżb i zabaw. Nie mogło ich zabraknąć również w naszej szkolnej świetlicy. Było gwarno, wesoło i tajemniczo:)

 

PORUSZAM SIĘ BEZPIECZNIE PO DRODZE

W dniu 10 października 2019 r.  odbyło się spotkanie pod hasłem: ,,Poruszam się bezpiecznie po drodze”. W spotkaniu, które prowadzili aspirant Agnieszka Kudosz oraz  aspirant sztabowy Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu wzięli udział uczniowie z klas 1-4.  Prowadzący przedstawili prezentację, która poruszała tematykę  bezpieczeństwa na drodze, zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz jak należy poruszać się po chodniku, prawidłowo przechodzić przez jezdnię, korzystać z sygnalizacji świetlnej, jeździć rowerem, jak również podróżować samochodem.

Na zakończenie spotkania zostały wręczone nagrody za udział  w międzyświetlicowym konkursie plastycznym  „Poruszam się bezpiecznie po drodze”.

I miejsce zajęła Izabela Grosch ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Elblągu;

II miejsce –Przemysław Sądej ze Szkoły podstawowej nr 14 w Elblągu;

III miejsce –Amelia Rębisz ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Elblągu

Wyróżnienie –Patrycja Lewandowska ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Elblągu;

Organizatorem spotkania i konkursu była świetlica szkolna Szkoły Podstawowej nr 14 w Elblągu, koordynatorem zaś pani Aneta Obrębska.

 

 

 

PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA

Dnia 8.10.2019r. w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie na „Świetliczaka”. Podczas tej uroczystości pierwszoklasiści brali udział w różnych ciekawych zabawach, grach oraz rozwiązywali  zagadki. Na zakończenie uroczystości dzieci złożyły ślubowanie oraz zostały pasowane na „Świetliczaków” przez Kierownika Świetlicy.

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

Dnia 30 września w świetlicy szkolnej świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Nasi mali mężczyźni brali udział w licznych zabawach ruchowych. Chłopcom najbardziej podobało się „golenie brody” przez ich koleżanki. Na koniec po wykonaniu pamiątkowych zdjęć, wszyscy uczestniczyli w „męskiej uczcie”.

 

MIĘDZYŚWIETLICOWE POTYCZKI „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH”

W dniu 04.04.2019 r.nauczyciele świetlicy zorganizowali konkurs wiedzy dotyczący zdrowego stylu życia. Zadaniem uczestników było wykazanie się wiedzą na temat ogólnych zasad zdrowego stylu życia oraz zasad zdrowego odżywiania się w różnych konkurencjach (krzyżówka, puzzle, zadania ruchowe, zagadki, prawda czy fałsz);

W konkursie wzięli udział uczniowie ze SP 6, SP 9, SP 11, SP 12, SP 15, SP 23

Miejsce I zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9

Miejsce II zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 12

Miejsce III zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6

Gratulujemy wygranym oraz wszystkim uczestnikom konkursu!

Wigilia w świetlicy

 

W dniu 19 grudnia 2018 roku w stołówce szkolnej odbyło się spotkanie wigilijno-noworoczne. Wraz z zaproszonymi gośćmi:panią dyrektor K. Pierzyńską-Czujwid, panią wicedyrektor Anną Konecką oraz rodzicami podopiecznych świetlicy popołudniowej obejrzeliśmy jasełka, które przygotowali wychowankowie świetlicy pod opieką swoich wychowawców: Joanny Karcz oraz Marii Michałek i Anety Szymaniec wraz z kierownikiem świetlicy Wiesławą Witucką. Przy potrawach wigilijnych życzyliśmy sobie wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego 2019 Roku. Wspólnie śpiewaliśmy najpiękniejsze, polskie kolędy przy akompaniamencie gitary a następnie dzieci zostały obdarowane świątecznymi paczkami i słodyczami.

 

ANDRZEJKI  W   ŚWIETLICY  SZKOLNEJ

29 grudnia 2018 r. nauczyciele świetlicy szkolnej zorganizowały dla  uczniów z klas 0 -3  wróżby andrzejkowe. Do ich przeprowadzenia zaangażowały starsze koleżanki  z klas 4 -8. Dzieci bawiły się znakomicie. Było dużo zabawy i humoru.

dav

dav

mde

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

sdr

dav

dav

dav

sdr

WĘDRUJĄCY   MIŚ

„Wędrujący miś” – to projekt rozwoju czytelnictwa trwający od 12.11.18 r. do 30.11.18 r.  realizowany przez świetlicę szkolną. Kubuś Puchatek „przywędrował” do świetlicy w paczce 12.11.18 r. Dzieci były bardzo ciekawe jej zawartości. Pluszak przybył z listem, w którym informował, że bardzo chciałby lepiej poznać uczniów „Czternastki”, no i uwielbia słuchać bajek. Miś  codziennie gościł w domu innego świetliczaka, bawił się z nim, oglądał jego mieszkanie, najbliższą okolicę, ale przede wszystkim słuchał bajek czytanych przez rodziców , starsze rodzeństwo, czy też  innych domowników.

Na pamiątkę wizyty misia, każde dziecko przyniosło ilustrację z przeczytanej książki. Mamy nadzieję, iż czytanie książek stało się jedną z milszych form spędzania wolnego czasu całej rodziny.

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

BEZPIECZEŃSTWO TO PODSTAWA

W dniu 21 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 14 odbyło się spotkanie pod hasłem: ,,Bezpieczeństwo to podstawa”. W spotkaniu, które prowadził aspirant sztabowy Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu wzięli udział uczniowie z klas 0-3. Pan policjant przeprowadził pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zagrożeń wynikających z nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego.   Zwrócił również uwagę na inne zagrożenia, z którymi mogą zetknąć się dzieci np. kontakt                 z groźnym psem.

Na zakończenie spotkania zostały wręczone nagrody za udział w międzyświetlicowym konkursie plastycznym „Jestem widoczny na drodze”.

 

PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA

8 października powiększyliśmy naszą świetlicową rodzinę o nowych członków. Uczniowie klas pierwszych po licznych zmaganiach złożyli uroczyste ślubowanie. Od tej pory są prawdziwymi, pełnoprawnymi świetliczakami.

DZIEŃ CHŁOPAKA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Dnia 28 września w naszej świetlicy odbyła się impreza z okazji Dnia chłopaka. Nasi mali mężczyźni wykazali się swoimi umiejętnościami sportowymi. Był m.in. rzut do celu, pojedynek na ręce i inne konkurencje. Był to bardzo mile spędzony czas…

ROK SZKOLNY 2018/19

 

 

DZIEŃ DZIECKA W ŚWIETLICY

Dnia 30.05.2018 świętowaliśmy w świetlicy Dzień Dziecka. Z tej okazji dzieci uczestniczyły w zabawach sportowych z elementem współzawodnictwa. Zdrowa rywalizacja przyniosła dzieciom wiele radości.

 

 

 

DZIEŃ MATKI

     W dniu 28 maja 2018 w świetlicy popołudniowej świętowaliśmy Dzień Matki. Z tej okazji dzieci przygotowały upominki, portrety swoich mam oraz słodki poczęstunek. Oczywiście tak miłe spotkanie uświetniły pięknie przygotowane przez dzieci występy.  

ZDROWA RYWALIZACJA

„Ruch to zdrowie”- wiedzą o tym doskonale dzieci ze świetlicy, które uczestniczyły w wewnątrzświetlicowym konkursie drużynowym na świeżym powietrzu.

WYCIECZKA DO ,,ZIOŁOWEGO DZBANKA”

Dnia 26 maja dzieci ze świetlicy popołudniowej uczestniczyły w warsztatch pt. „Gliniane cudeńka” w zagrodzie edukacyjnej „Ziołowy Dzbanek” w miejscowości Sąpy.

 

      

NA SPARTAKIADZIE

Finał Miedzyświetlicowej Spartakiady- Finał V edycji Spartakiady, który odbył się 25.05.2018r. w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Grunwaldzkiej, również okazał się dla uczniów sporym sukcesem, gdyż dzieci zajęły V miejsce. Wspaniale wykonywali swoje zadania m.in. bieg po torze z przeszkodami czy skoki na piłce.