Wydarzenia

 

PORUSZAM SIĘ BEZPIECZNIE PO DRODZE

W dniu 10 października 2019 r.  odbyło się spotkanie pod hasłem: ,,Poruszam się bezpiecznie po drodze”. W spotkaniu, które prowadzili aspirant Agnieszka Kudosz oraz  aspirant sztabowy Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu wzięli udział uczniowie z klas 1-4.  Prowadzący przedstawili prezentację, która poruszała tematykę  bezpieczeństwa na drodze, zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz jak należy poruszać się po chodniku, prawidłowo przechodzić przez jezdnię, korzystać z sygnalizacji świetlnej, jeździć rowerem, jak również podróżować samochodem.

Na zakończenie spotkania zostały wręczone nagrody za udział  w międzyświetlicowym konkursie plastycznym  „Poruszam się bezpiecznie po drodze”.

I miejsce zajęła Izabela Grosch ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Elblągu;

II miejsce –Przemysław Sądej ze Szkoły podstawowej nr 14 w Elblągu;

III miejsce –Amelia Rębisz ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Elblągu

Wyróżnienie –Patrycja Lewandowska ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Elblągu;

Organizatorem spotkania i konkursu była świetlica szkolna Szkoły Podstawowej nr 14 w Elblągu, koordynatorem zaś pani Aneta Obrębska.

 

 

 

PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA

Dnia 8.10.2019r. w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie na „Świetliczaka”. Podczas tej uroczystości pierwszoklasiści brali udział w różnych ciekawych zabawach, grach oraz rozwiązywali  zagadki. Na zakończenie uroczystości dzieci złożyły ślubowanie oraz zostały pasowane na „Świetliczaków” przez Kierownika Świetlicy.

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

Dnia 30 września w świetlicy szkolnej świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Nasi mali mężczyźni brali udział w licznych zabawach ruchowych. Chłopcom najbardziej podobało się „golenie brody” przez ich koleżanki. Na koniec po wykonaniu pamiątkowych zdjęć, wszyscy uczestniczyli w „męskiej uczcie”.

 

MIĘDZYŚWIETLICOWE POTYCZKI „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH”

W dniu 04.04.2019 r.nauczyciele świetlicy zorganizowali konkurs wiedzy dotyczący zdrowego stylu życia. Zadaniem uczestników było wykazanie się wiedzą na temat ogólnych zasad zdrowego stylu życia oraz zasad zdrowego odżywiania się w różnych konkurencjach (krzyżówka, puzzle, zadania ruchowe, zagadki, prawda czy fałsz);

W konkursie wzięli udział uczniowie ze SP 6, SP 9, SP 11, SP 12, SP 15, SP 23

Miejsce I zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9

Miejsce II zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 12

Miejsce III zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6

Gratulujemy wygranym oraz wszystkim uczestnikom konkursu!

Wigilia w świetlicy

 

W dniu 19 grudnia 2018 roku w stołówce szkolnej odbyło się spotkanie wigilijno-noworoczne. Wraz z zaproszonymi gośćmi:panią dyrektor K. Pierzyńską-Czujwid, panią wicedyrektor Anną Konecką oraz rodzicami podopiecznych świetlicy popołudniowej obejrzeliśmy jasełka, które przygotowali wychowankowie świetlicy pod opieką swoich wychowawców: Joanny Karcz oraz Marii Michałek i Anety Szymaniec wraz z kierownikiem świetlicy Wiesławą Witucką. Przy potrawach wigilijnych życzyliśmy sobie wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego 2019 Roku. Wspólnie śpiewaliśmy najpiękniejsze, polskie kolędy przy akompaniamencie gitary a następnie dzieci zostały obdarowane świątecznymi paczkami i słodyczami.

 

ANDRZEJKI  W   ŚWIETLICY  SZKOLNEJ

29 grudnia 2018 r. nauczyciele świetlicy szkolnej zorganizowały dla  uczniów z klas 0 -3  wróżby andrzejkowe. Do ich przeprowadzenia zaangażowały starsze koleżanki  z klas 4 -8. Dzieci bawiły się znakomicie. Było dużo zabawy i humoru.

dav

dav

mde

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

sdr

dav

dav

dav

sdr

WĘDRUJĄCY   MIŚ

„Wędrujący miś” – to projekt rozwoju czytelnictwa trwający od 12.11.18 r. do 30.11.18 r.  realizowany przez świetlicę szkolną. Kubuś Puchatek „przywędrował” do świetlicy w paczce 12.11.18 r. Dzieci były bardzo ciekawe jej zawartości. Pluszak przybył z listem, w którym informował, że bardzo chciałby lepiej poznać uczniów „Czternastki”, no i uwielbia słuchać bajek. Miś  codziennie gościł w domu innego świetliczaka, bawił się z nim, oglądał jego mieszkanie, najbliższą okolicę, ale przede wszystkim słuchał bajek czytanych przez rodziców , starsze rodzeństwo, czy też  innych domowników.

Na pamiątkę wizyty misia, każde dziecko przyniosło ilustrację z przeczytanej książki. Mamy nadzieję, iż czytanie książek stało się jedną z milszych form spędzania wolnego czasu całej rodziny.

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

BEZPIECZEŃSTWO TO PODSTAWA

W dniu 21 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 14 odbyło się spotkanie pod hasłem: ,,Bezpieczeństwo to podstawa”. W spotkaniu, które prowadził aspirant sztabowy Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu wzięli udział uczniowie z klas 0-3. Pan policjant przeprowadził pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zagrożeń wynikających z nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego.   Zwrócił również uwagę na inne zagrożenia, z którymi mogą zetknąć się dzieci np. kontakt                 z groźnym psem.

Na zakończenie spotkania zostały wręczone nagrody za udział w międzyświetlicowym konkursie plastycznym „Jestem widoczny na drodze”.

 

PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA

8 października powiększyliśmy naszą świetlicową rodzinę o nowych członków. Uczniowie klas pierwszych po licznych zmaganiach złożyli uroczyste ślubowanie. Od tej pory są prawdziwymi, pełnoprawnymi świetliczakami.

DZIEŃ CHŁOPAKA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Dnia 28 września w naszej świetlicy odbyła się impreza z okazji Dnia chłopaka. Nasi mali mężczyźni wykazali się swoimi umiejętnościami sportowymi. Był m.in. rzut do celu, pojedynek na ręce i inne konkurencje. Był to bardzo mile spędzony czas…

ROK SZKOLNY 2018/19

 

 

DZIEŃ DZIECKA W ŚWIETLICY

Dnia 30.05.2018 świętowaliśmy w świetlicy Dzień Dziecka. Z tej okazji dzieci uczestniczyły w zabawach sportowych z elementem współzawodnictwa. Zdrowa rywalizacja przyniosła dzieciom wiele radości.

 

 

 

DZIEŃ MATKI

     W dniu 28 maja 2018 w świetlicy popołudniowej świętowaliśmy Dzień Matki. Z tej okazji dzieci przygotowały upominki, portrety swoich mam oraz słodki poczęstunek. Oczywiście tak miłe spotkanie uświetniły pięknie przygotowane przez dzieci występy.  

ZDROWA RYWALIZACJA

„Ruch to zdrowie”- wiedzą o tym doskonale dzieci ze świetlicy, które uczestniczyły w wewnątrzświetlicowym konkursie drużynowym na świeżym powietrzu.

WYCIECZKA DO ,,ZIOŁOWEGO DZBANKA”

Dnia 26 maja dzieci ze świetlicy popołudniowej uczestniczyły w warsztatch pt. „Gliniane cudeńka” w zagrodzie edukacyjnej „Ziołowy Dzbanek” w miejscowości Sąpy.

 

      

NA SPARTAKIADZIE

Finał Miedzyświetlicowej Spartakiady- Finał V edycji Spartakiady, który odbył się 25.05.2018r. w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Grunwaldzkiej, również okazał się dla uczniów sporym sukcesem, gdyż dzieci zajęły V miejsce. Wspaniale wykonywali swoje zadania m.in. bieg po torze z przeszkodami czy skoki na piłce.