Wydarzenia

DZIEŃ DZIECKA W ŚWIETLICY

Dnia 30.05.2018 świętowaliśmy w świetlicy Dzień Dziecka. Z tej okazji dzieci uczestniczyły w zabawach sportowych z elementem współzawodnictwa. Zdrowa rywalizacja przyniosła dzieciom wiele radości.

 

 

 

DZIEŃ MATKI

     W dniu 28 maja 2018 w świetlicy popołudniowej świętowaliśmy Dzień Matki. Z tej okazji dzieci przygotowały upominki, portrety swoich mam oraz słodki poczęstunek. Oczywiście tak miłe spotkanie uświetniły pięknie przygotowane przez dzieci występy.  

ZDROWA RYWALIZACJA

„Ruch to zdrowie”- wiedzą o tym doskonale dzieci ze świetlicy, które uczestniczyły w wewnątrzświetlicowym konkursie drużynowym na świeżym powietrzu.

WYCIECZKA DO ,,ZIOŁOWEGO DZBANKA”

Dnia 26 maja dzieci ze świetlicy popołudniowej uczestniczyły w warsztatch pt. „Gliniane cudeńka” w zagrodzie edukacyjnej „Ziołowy Dzbanek” w miejscowości Sąpy.

 

      

NA SPARTAKIADZIE

Finał Miedzyświetlicowej Spartakiady- Finał V edycji Spartakiady, który odbył się 25.05.2018r. w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Grunwaldzkiej, również okazał się dla uczniów sporym sukcesem, gdyż dzieci zajęły V miejsce. Wspaniale wykonywali swoje zadania m.in. bieg po torze z przeszkodami czy skoki na piłce.

ROK SZKOLNY 2018/19

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Dnia 28 września w naszej świetlicy odbyła się impreza z okazji Dnia chłopaka. Nasi mali mężczyźni wykazali się swoimi umiejętnościami sportowymi. Był m.in. rzut do celu, pojedynek na ręce i inne konkurencje. Był to bardzo mile spędzony czas…

PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA

8 października powiększyliśmy naszą świetlicową rodzinę o nowych członków. Uczniowie klas pierwszych po licznych zmaganiach złożyli uroczyste ślubowanie. Od tej pory są prawdziwymi, pełnoprawnymi świetliczakami.

 

BEZPIECZEŃSTWO TO PODSTAWA

W dniu 21 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 14 odbyło się spotkanie pod hasłem: ,,Bezpieczeństwo to podstawa”. W spotkaniu, które prowadził aspirant sztabowy Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu wzięli udział uczniowie z klas 0-3. Pan policjant przeprowadził pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zagrożeń wynikających z nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego.   Zwrócił również uwagę na inne zagrożenia, z którymi mogą zetknąć się dzieci np. kontakt                 z groźnym psem.

Na zakończenie spotkania zostały wręczone nagrody za udział w międzyświetlicowym konkursie plastycznym „Jestem widoczny na drodze”.