Misiowe podróże po Polsce

Nasz klasowy projekt MISIOWE PODRÓŻE PO POLSCE znalazł się na liście zwycięzców I etapu konkursu „Projektanci Edukacji” zorganizowanego przez Nową Erę. Do konkursu zostało zgłoszonych 457 pomysłów, ale to właśnie Nasz projekt został doceniony przez jury ! ❤ Zwycięskie projekty ( w tym Nasz 🙂 ) otrzymują: granty na realizację pomysłów (1000 zł każdy), dyplomy Projektantów Edukacji dla wszystkich członków grupy projektowej, wpisanie szkoły na Mapę Dobrze zaPROJEKTowanej Edukacji oraz półroczną prenumeratę magazynu FOCUS dla placówki.
Dzieci z klasy II a w tym roku szkolnym realizują ogólnopolski projekt własnego pomysłu „MISIOWE PODRÓŻE PO POLSCE” – każdy uczeń z klasy wysłał swojego misia w wielką podróż po całej Polsce. Do projektu zgłosiło się 270 szkół z całego kraju. Do każdej z nich miś zawita ze swoim pamiętnikiem podróżnika 🙂 Misie wraz z pamiętnikami pełnymi wspomnień powrócą do naszej klasy w czerwcu … Wtedy odbędzie się wieeeeelka wystawa pamiętników naszych misiów podróżników ❤
Serdecznie zachęcami do polubienia strony projektu i śledzenie podróży misiaków 🙂
https://www.facebook.com/Misiowe-Podr%C3%B3%C5%BCe-Po-Polsce-Og%C3%B3lnopolski-Projekt-Dla-Klas-1-3-100383695126770

OPIS PROJEKTU

Cudze chwalicie, swojego nie znacie …” – tyle jest pięknych miejsc w Polsce, nieodkrytych, nieznanych…

Projekt „Misiowe podróże po Polsce” powstał z myślą o najmłodszych uczniach klas I-III. Głównym celem jest poznanie miast, wsi oraz ciekawych miejsc w Polsce. W pierwszym tygodniu września ze Szkoły Podstawowej nr 14 im. Jana Brzechwy w Elblągu wyruszy w podróż 17 pluszowych misiów, a każdy pluszak będzie miał swój pamiętnik podróżnika. Misie będą zwiedzały cały kraj według ustalonego harmonogramu. Dwa razy w miesiącu każdy pluszak odwiedzi dwie szkoły. Zadaniem szkoły (klasy), która będzie gościła misia będzie pokazanie jak najwięcej najważniejszych informacji o swoim mieście bądź okolicy. Uczniowie wraz z nauczycielem odpowiedzialnym za projekt w danej szkole będą mieli za zadanie zrobić swój wpis do pamiętnika podróżnika. To w jaki sposób będzie uzupełniony pamiętnik zależy od kreatywności i pomysłów klasy. Dodatkowo podczas pobytu misia w szkole zadaniem nauczyciela będzie poinformowanie organizatora, gdzie aktualnie znajduje się pluszak oraz wysłanie kilku zdjęć z podróży w danym mieście.

Do projektu zgłosiło się 275 szkół, dlatego też ważne jest trzymanie się terminów. Miś w każdej szkole może spędzić nie więcej jak tydzień ( biorąc pod uwagę, że po przyjeździe będzie miał kwarantannę).Do każdej szkoły przyjedzie jeden miś. Jeśli w projekcie biorą udział dwie lub więcej klas z danej placówki – razem goszczą misia :). Nauczyciel, który w danej szkole odpowiada za projekt odbiera misia oraz wysyła pluszaka wraz z pamiętnikiem do kolejnej szkoły z harmonogramu ( każda szkoła wysyła misia do szkoły znajdującej się poniżej w harmonogramie).

Wszystkie pluszaki, które wyruszą w podróż po Polsce we wrześniu 2020 roku, powrócą do Elbląga w czerwcu 2021 roku z pamiętnikami pełnymi wspomnień.