Laboratoria przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry – bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

W ramach projektu nasza szkoła zakupiła sprzęt audio-wizualny m.in. kamery, aparaty fotograficzne, miksery dźwięku, mikser wideo, greenscreen, mikrofony, obiektywy , lampy studyjne, gimbal, drukarka 3D.

W szkole powstało profesjonalne studio nagraniowe, gdzie realizujemy materiały filmowe i nagrania audio do naszej szkolnej telewizji. Sprzęt jest również wykorzystywany podczas lekcji i na zajęciach pozalekcyjnych. Nasze realizacje można śledzić na naszym kanale Youtube i szkolnym Facebook’u.