100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI – 11. LISTOPADA

Dnia 11 listopada 2018 r. społeczność szkolna SP nr 14 z oddziałem gimnazjum uczestniczyła w miejskich obchodach uroczystości patriotycznej 100 lat Niepodległej. Wraz ze Sztandarem Szkoły uczestniczyliśmy w Mszy świętej za Ojczyznę sprawowanej w elbląskiej Katedrze św. Mikołaja,a następnie w Marszu dla Niepodległej ulicami naszego miasta i wspólnym odśpiewaniu Roty z mieszkańcami Elbląga.

Była to niezwykła lekcja „Niepodległa ma twarz zwykłych ludzi”.

Dziękujemy uczniom i rodzicom, uczestniczącym w tej pięknej lekcji patriotyzmu.

Opiekunowie uczniów: P. Machelska. J. Rucińska, D. Kamm.

W dniu 8.listopada delegacja z naszej szkoły wzięła udział w otwartej lekcji z WOS-u Debacie patriotycznej pt. 100 argumentów za współczesnym patriotyzmem z racji 100-lecia odzyskania Niepodległości. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 4 w Elblągu.

Serdecznie Gratulujemy uczestnikom debaty postawy obywatelskiej i odwagi cywilnej w publicznej dyskusji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii 100- lecie Niepodległości, Wydarzenia patriotyczne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.