Godzina dla Ziemi

Uprzejmie informuję, że w sobotę 30 marca o godzinie 2030czasu lokalnego miniony osób na Ziemi, w tym mieszkańcy, największych miast świata na jedną godzinę zgaszą światło w ramach akcji WWF „Godzina dla Ziemi”.

Ta ogólnoświatowa inicjatywa zorganizowana przez międzynarodową organizację ekologiczną WWF, polega głownie na wyłączeniu świateł, jak również wygaszeniu iluminacji spektakularnych budynków ma pokazać, że nawet małe zmiany w życiu codziennym są ważne, a wspólne działania z pozoru drobne mogą wiele zmienić.

Tegoroczna edycja „Godziny dla Ziemi”, odbywa się pod hasłem „Nie niszczmy naszego domu”. Poprzez akcję pragniemy edukować i pokazać Polakom, że mają prawo do ochrony naszego wspólnego domu, czyli planety! Mamy również nadzieję, iż tegoroczna godzina dla Ziemi WWF  zaświeci przykładem dla miast kraju i nasze miasto Elbląg dołączy do tysięcy miejscowości i milionów ludzi, którzy w tym roku już po raz jedenasty pokażą światu, że działając razem możemy dać impuls do rzeczywistych zmian na lepsze.

Organizacja ekologiczna WWF Polska zaprosiła miasto Elbląg po raz kolejny do udziału w tym niezwykłym światowym wydarzeniu. Miasto Elbląg podobnie jak w ubiegłym roku włączy się w akcję poprzez wyłączenie iluminacji miejskich obiektów zabytkowych. Szczegółowe informacje dotyczące tegorocznej akcji dostępne są na stronie internetowej http://www.godzinadlaziemi.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogólne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.