Digital Youth Forum

Uczniowie naszej wzięli udział w Digital Youth Forum – konferencji dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i klas 1-3 szkół ponadpodstawowych. Poświęcona była ona edukacji w zakresie bezpiecznego, kreatywnego i pozytywnego korzystania z Internetu oraz nowych technologii. Wydarzenie prowadzone było online.

Prowadząca konferencję – dziennikarka Justyna Suchecka łączyła się na żywo z uczniami i specjalnymi gośćmi, z których pierwszym był Maciek Cudzich z wykładem na temat: ,,Jak opowiadać dobre historie w mediach społecznościowych”. Kolejny gość – Paweł Panawa zapoznał uczniów z tematyką– ,,Instagram Stories School”. Jan Modrzyński opowiadał z kolei uczniom o tzw. czarnej magii w czasach baniek informacyjnych, czyli o tym, jak okiełznać ocean informacji pojawiający się w Internecie i innych mediach. Poruszona została także tematyka nastolatków w kryzysie vs. pandemii. Przemysław Staroń odniósł się do akceptacji drugiego człowiek, takim jakim jest. Przedstawiciele Fundacji Porta przybliżyli uczniom zagadnienie tworzenia świata wirtualnego bez hejtu. Emilia Kaczmarek przedstawiła uczniom problematykę akcji ,,Menstruacja”, czyli jak dzięki sile społeczności można pomagać przez Internet. Kolejny prelegent – Jarek Brodecki omawiał zagadnienie globalnego ocieplenia i ekologii szeroko pojętej. Spotkanie zakończyło się tematem ,,Muzyka w sieci”.

W przerwach – emitowanej na żywo konferencji – ósmoklasiści prowadzili rozmowy dotyczące omawianych kolejno zagadnień, a ich wiedza na poruszane podczas konferencji tematy była imponująca. Sami uczniowie ocenili swój udział w konferencji jako ciekawe doświadczenie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogólne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.