Samorząd uczniowski

 

                               SAMORZĄD UCZNIOWSKI                                   rok szkolny: 2020/2021

klasy IV-VII

Skład Prezydium Samorządu Uczniowskiego:  

 Przewodnicząca SU – Zuzanna Łukaszewska 

I Wiceprzewodniczący SU – Martyna Bułak

II Wiceprzewodniczący SU – Zuzanna Balcerzak

  Sekretarz SU – Nikola Kodzis

 

Skład Sekcji Organizacyjnej Samorządu Uczniowskiego   

Karolina Mrochem

Julia Pawelec

Julia Chochel

                                                                    Damian Kitowski       

Opiekun 

  Dorota Kamm 

 

 KARTKA DLA BOHATERA 

Jak co roku przed Wielkanocą nasi uczniowie chętnie zaangażowali się w akcję wysyłania  kartek świątecznych dla bohatera za pośrednictwem Stowarzyszenia im. generała brygady Bolesława Nieczuja Ostrowskiego.

Stałym i wspaniałym elementem tej akcji są piękne kartki z życzeniami własnoręcznie wykonane  w domu przez dzieci i dostarczone do szkoły przez wspaniałych rodziców.

Tylko pamięć młodych pokoleń będzie świadectwem szacunku wobec Żołnierzy Rzeczypospolitej, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i przyszłych pokoleń. To piękny i prosty gest od Was uczniów.

 

WIELKANOCNE ŻYCZENIA 2021

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 14.

Z okazji Świąt Wielkanocnych prosimy przyjąć od nas uczniów klas I- VIII serdeczne życzenia.

Życzymy Państwu dużo zdrowia, spokoju i przemiany naszych serc w święta Zmartwychwstania, a także tradycyjnego mokrego Dyngusa.

Samorząd Uczniowski SP nr 14

 

   I WARMIŃSKO-MAZURSKI KONGRES SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH 

Dnia 26 marca 2021 Przewodnicząca SU Zuzanna Łukaszewska z klasy VIII b  wraz z  Opiekunem panią Dorotą Kamm uczestniczyły w I  Warmińsko – Mazurskim Kongresie Samorządów Uczniowskich.

Kongres został skierowany do wszystkich uczniów oraz opiekunów Samorządów Uczniowskich szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych województwa Warmińsko-Mazurskiego. Organizatorem był Samorząd II Liceum Ogólnokształcącego  im. K. I. Gałczyńskiego w Olsztynie. W wydarzeniu brało udział 120 uczestników! Przedstawiciele z aż 60 szkół podstawowych i liceów. Nie zabrakło gości honorowych, między innymi: Prezydent Miasta Olsztyn  Pan Piotr Grzymowicz i Warmińsko- Mazurski Kurator Oświaty Pan Krzysztof Marek Nowacki . Potem rozpoczęły się wykłady. My  mogliśmy też zabrać głos i aktywnie uczestniczyliśmy w panelu dla uczniów i nauczycieli:  Samorząd Szkolny, czyli współpraca, integracja i inspiracja.

Efektem ciekawego spotkania była wymiana doświadczeń i deklaracja współpracy samorządu naszej szkoły z samorządami uczniowskimi w regionie.

Symbolicznie podpisaliśmy Deklarację Współpracy (znajdziecie ją niżej), wierzymy, że to dopiero początek współpracy, mamy nadzieję, że spotkamy się na żywo jak najszybciej.

 Już jesteśmy zaproszeni na kolejny kongres, który zaplanowany jest we wrześniu br.

 

 

 

Patron Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w 2021 r.

Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej jednym z patronów Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w 2021 r. został Kardynał Stefan Wyszyński – Prymas Tysiąclecia.

Temat tegorocznej, specjalnej edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży brzmi:

Śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego – w poszukiwaniu drogowskazów we współczesnym świecie według wartości i ideałów Prymasa Tysiąclecia.

W jaki sposób możesz wykorzystać nauki kardynała Stefana Wyszyńskiego w obecnej rzeczywistości w odniesieniu do swojego życia, do życia Twojej rodziny lub społeczności, w której mieszkasz?

 Celem tak sformułowanego tematu jest zachęcenie młodych ludzi do przyjrzenia się bliżej postaci Wielkiego Polaka oraz sięgnięcia do Jego nauki.

Samorząd uczniowski serdecznie zaprasza do udziału w konkursie  pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty Krzysztofa Marka Nowackiego dwuosobowe zespoły uczniów w wieku od 13 do 18 lat tej samej szkoły.

Regulamin udziału w projekcie oraz przewodnik z informacjami, w jaki sposób należy wykonać zdanie rekrutacyjne są dostępne na stronie internetowej sdim.sejm.gov.pl

Rekrutacja online

Do udziału w konkursie mogą przystąpić dwuosobowe zespoły uczniów z tej samej szkoły lub zespołu szkół. Rejestracja zespołu na platformie internetowej jest możliwa tylko do 6 maja do godz. 15:00. Natomiast zespoły mają czas na opublikowanie relacji z wykonania zadania rekrutacyjnego na platformie SDiM do 10 maja 2021 r. do godziny 13:00.

Na stronie internetowej sdim.sejm.gov.pl osoby zainteresowane znajdą, m.in. regulamin udziału w projekcie oraz informacje, w jaki sposób należy wykonać zdanie rekrutacyjne, aby zakwalifikować się do udziału.

Organizatorem tegorocznej edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

Zachęcamy także do sprawdzania oficjalnej strony SDiM na Facebooku: http://www.facebook.com/sejmdzieciimlodziezy

Życzymy powodzenia!

 

 

POMOC DLA SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT

        Wszystkich o dobrym sercu zapraszamy do udziału w zbiórce artykułów dla zwierząt, które zostaną dostarczone do schroniska  w Elblągu. Akcja trwa w dniach 7 -21 kwietnia. Zwierzaki najbardziej ucieszą się z karmy specjalistycznej dla psów, mleko dla kociąt i szczeniąt ( np. Lactol, Royal Canin , koce, kołdry, poduszki (bez pierza) , ręczniki, różne zabawki, smycze, obroże. suplementy dla psów i kotów. 🙂

        Prosimy o przynoszenie do portierni ( główne wejście szkoły) oraz wkładanie do pudełka z podpisem” rzeczy na schronisko). Każdą przyniesioną rzecz trzeba podpisać imieniem i nazwiskiem oraz wskazaniem klasy. Najbardziej zaangażowana klasa zostanie nagrodzona.

więcej na stronie schroniska OTOZ Animals w Elblągu. https://www.facebook.com/100047297534823/posts/295091388744110/?d=n

 Wolontariat i Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 14.